Autorki


3613308_DSC_4364

Morena Art

Matka, żona, kobieta dobrze wykształcona, aktywna zawodowo, znajdująca w natłoku codziennych obowiązków czas na „coś więcej”.

Zawodowo koordynuje pracę biura. Prywatnie z pasją  realizuje się kulinarnie, piecze świetne ciasta i ciasteczka, dobrze gotuje, robi domowe przetwory, ostatnio  bardziej  zwraca  uwagę na zdrowe odżywianie zgodnie z hasłem „jesteśmy tym co jemy”.

Ceni spokój, ciszę i kontakt z naturą co zapewnia jej mieszkanie w malowniczo położonej, niewielkiej miejscowości w Beskidzie Śląskim .

Lubi poznawać nowe urokliwe miejsca w kraju i zagranicą, ale też wracać z sentymentem do już poznanych ulubionych zakątków. Pozytywnie nastawiona do życia, potrafi docenić również małe rzeczy.

Tworzenie ceramiki to jej nowa pasja, którą realizuje razem z synem.

Motto, które jest aktualne również dziś: „ Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali niż mówili”. Sokrates


Karin FelizKasia_Sz_086g

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Wydział Finansów i Ubezpieczeń. Następnie ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej –  Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania.

Zawodowo pracuje w branży HR.

Jej pasją są dalekie podróże, poznawanie odległych zakątków, obserwacja przyrody i poznawanie innych kultur a także utrwalanie wyprawowych wspomnień  w kadrze aparatu fotograficznego.

Pochodzi z malowniczej miejscowości położonej u stóp Beskidu Śląskiego. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Amatorsko zajmuje się malarstwem olejnym.

Maluje w tęczowych kolorach. Jej obrazy są przesycone barwami. Sama jest optymistką i stara się widzieć tylko dobre strony życia i oglądać świat pozytywnie. Uwielbia fotografować, ale również stać po drugiej stronie aparatu fotograficznego. W malarstwie wiele inspiracji czerpie z podróży i swoich fotografii. Prowadzi bloga podróżniczego podróże z prymrużeniem oka.

Jej życiowe motto „Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to przeświadczenie, że czegoś nie potrafimy zrobić”.